



De linde is één van de meest gebruikte en populaire leibomen. De Tilia Europaea 'Pallida' is een leiboom die gemakkelijk in onderhoud is en al snel voor de nodige schaduw en privacy zorgt. De takken buig je makkelijk in de door jou gewenste vorm. De koningslinde loopt vroeg in het voorjaar uit met lichtgroen blad dat in de zomer donkerder wordt en in het najaar geel kleurt. In de zomer bloeit de linde met gele bloemtrossen, maar door de vormsnoei kan het zijn dat ze niet meer bloeien.
De koningslinde is verkrijgbaar in de volgende afmetingen:
- Stamhoogte 150 cm, stamomtrek 8-12 cm, totale hoogte 270 cm
- Stamhoogte 180 cm, stamomtrek 10-14 cm, totale hoogte 300 cm
- Stamhoogte 200 cm, stamomtrek 10-14 cm, totale hoogte 320 cm
- Stamhoogte 220 cm, stamomtrek 10-14 cm, totale hoogte 340 cm
- Stamhoogte 220 cm, stamomtrek 14-18 cm, totale hoogte 340 cm
- Stamhoogte 220 cm, stamomtrek 20-25 cm, totale hoogte 340 cm (rek 120x180 cm)
- Stamhoogte 240 cm, stamomtrek 16-20 cm, totale hoogte 360 cm (rek 120x180 cm)
- Stamhoogte 240 cm, stamomtrek 20-25 cm, totale hoogte 360 cm (rek 120x180 cm)
Het rek heeft een afmeting van 120x150 cm. Hoe dikker de stam, hoe ouder de boom.
Leibomen zijn makkelijke bomen om te onderhouden, maar het kost wat meer tijd dan bij gewone bomen. Het beste is om een leiboom twee keer per jaar te snoeien om de strakke vorm te behouden. Aan het einde van de winter, als er geen kans op vorst meer is, kun je een grote snoei doen. De koningslinde kan dan geknot worden, dit houdt in dat je alle zijtakken terugsnoeit tot het begin van de hoofdtak. In juni groeit de boom wat rustiger waardoor een lichte snoei voldoende is.
Tilia Europaea Pallida - leiboom
Specificaties
Vruchtdragend | Ja |
Bladkleur | Groen |
Volgroeide hoogte | 400 cm |
Snoeimaand | April, Juni, Maart |
Bladbehoudend | Nee |
Winterhard | Goed winterhard |
Snoeien | Ja |
Onderhoud | Gemiddeld |
Groeisnelheid | Gemiddeld |
Bloeitijd | Juli, Juni |
Bloemkleur | Geel |
De tooling die bijdragen aan een gezonde groei
Onze kamer- en tuinplanten komen elke ochtend direct van de kweker binnen. Verser kan niet! Zodra de planten bij ons binnen zijn, vindt er altijd een kwaliteitscontrole en strenge keuring plaats. De planten worden daarna (in de meeste gevallen) diezelfde dag nog verstuurd om de beste kwaliteit te behouden. Met aandacht verpakt